јазици

CF-220 концепт гризли v4 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 42.1 MB
 • Превземања 9 138
 • Креиран -25 08 2006-
 • Променето -24 10 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Брајан Штуртон
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
CF-220 гризли (верзија 4, ревидиран 2013) за FS2004. Уништувачки авиони со ултра висока технологија оптимизирани за улогата на супериорноста на воздухот. создаден од Брајан Штуртон (Concept Aircraft). Тоа е измислен авион, сепак, тој е извонреден. Прекрасен VC, модел со неколку ефекти, совршени звуци. Овој додаток мора да биде пилотизиран од виртуелната пилотска кабина, нема 2D панел, ова го бара авторот. Авион Вклучен во неколку конфигурации (без бомба или бомба). Производител: BAS. Прочитајте ја документацијата.


thumb Grizzly v4 thumb VC
thumb VC bottom палецот ВК врвот
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 42.1 MB
 • Превземања 9 138
 • Креиран -25 08 2006-
 • Променето -24 10 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Брајан Штуртон
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици