јазици

Шатл лансирање 06 (2) FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 1 MB
 • Превземања 9 651
 • Креиран -23 07 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Рон Џеферс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Сценографијата на лансирањето на вселенски летала. Две активирани области се активни. Направете избор "изберете лет". Кликни шатлот Стартувајте 06 и изберете лет подолу. Две симултани лансирања, а потоа мора да почекате 12 минути пред да започне следниот. Ако тоа не се случи, затворете го и рестартирајте го повторно FS2004
Аеродромот законик X68


Важно: Откако инсталацијата ќе се изврши на вашиот компјутер, нема место за објавување, бидејќи тоа е додаток на Shuttle Launch 06 (1).
Shuttle Стартувај 06 (1) мора да биде инсталиран пред да започне Shuttle 06 (2).
Добар лет и внимание: Ветро е тешко!
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 1 MB
 • Превземања 9 651
 • Креиран -23 07 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Рон Џеферс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици