јазици

Saint-Martin - принцезата Јулијана TNCM FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 5 MB
 • Превземања 37 195
 • Креиран -19 06 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Гарсија Санчез, Питер Лидбитер, Паскал Думат
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Принцеза Јулијана TNCM + плажа. Еве на сценографијата на "Принцеза Јулијана" многу се зборува за тоа на форумот. Сценографијата е многу добро се репродуцира и многу убава околу аеродромот.

Меѓународниот аеродром код на островот Сент Мартен: TNCM
 • Автор: Гарсија Санчез, Питер Лидбитер, Паскал Думат
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 5 MB
 • Превземања 37 195
 • Креиран -19 06 2006-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Гарсија Санчез, Питер Лидбитер, Паскал Думат
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици