јазици

Алфа etет-Е Патруи де Франс Флејбој FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 11.4 MB
 • Превземања 52 463
 • Креиран -26 12 2008-
 • Променето -11 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: JP Langer (JP3A), JP Bourgeois (Bee Gee), Беноит Дубе, Сони, Стефман. lco, Jérôme SEVEE
За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука
Алфа etет Е Патруи де Франс, добар квалитет, погоден за FSX. Овој додаток е објавен како одговор на вашите многу барања.

Француските воздухопловни сили е горда да ви претстави својот нов текстура наречен Flyboys

Patrouille де Франс во слики: сензации


 • Автор: JP Langer (JP3A), JP Bourgeois (Bee Gee), Беноит Дубе, Сони, Стефман. lco, Jérôme SEVEE
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 11.4 MB
 • Превземања 52 463
 • Креиран -26 12 2008-
 • Променето -11 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: JP Langer (JP3A), JP Bourgeois (Bee Gee), Беноит Дубе, Сони, Стефман. lco, Jérôme SEVEE

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици