јазици

Dassault / Dornier AlphaJet PAF FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 13.7 MB
 • Превземања 21 315
 • Креиран -23 07 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: lco, JP Langer (JP3A), JP Bourgeois (Bee Gee), Боб Чичило
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Назад со ова ново издание на Alphajets од акробатски демонстрација тим на француските воздухопловни сили, овој пакет вклучува класичен текстури и repaints обука верзии на воздухопловните сили со еден фото-реално, кликање виртуелни пилотската кабина, сопствени звуци, ефекти, анимации, чад систем со три различни бои (сина, бела, црвена). Притиснете го копчето "i" клуч за активирање на чад ":" за да го активирате спојлери. Вклучува листа со инструкции за aerobatics.

На Patrouille Acrobatique де Франс (француски изговор: [patʁuj akʁɔbatik də fʁɑs], француски акробатски патрола), исто така познат како Patrouille де Франс или PAF, прецизност демонстрација aerobatic тим на француските воздухопловни сили на.

Стационирани на воздухопловната база 701 Салон де Прованс, тоа се смета за еден од најдобрите акробатски формации во светот, како и Red Arrows на британското кралско воздухопловство сино Ангели или американската морнарица на.01

02

03

04

A1

B2

C3

D4
 • Автор: lco, JP Langer (JP3A), JP Bourgeois (Bee Gee), Боб Чичило
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 13.7 MB
 • Превземања 21 315
 • Креиран -23 07 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: lco, JP Langer (JP3A), JP Bourgeois (Bee Gee), Боб Чичило
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици