јазици

AlphaBleuCiel AlphaJet PAF FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 15.9 MB
 • Превземања 13 191
 • Креиран -10 08 2014-
 • Променето -23 06 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: AlphaBleuCiel, JP Bourgeois (Bee Gee), Ed Wells, Philippe Wallaert and native FSX конверзија од Bluebear
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Еве уште еден Алфајет во боите на Акробатската патрола на Франција. Овој модел е создаден од тимот на AlphaBleuCiel и го направи FSX роден во Bluebear. Вклучено со еден жив, виртуелен кокпит, прилагодени звуци, HUD. Притиснете го копчето "i" за активирање на црвениот чад.
 • Автор: AlphaBleuCiel, JP Bourgeois (Bee Gee), Ed Wells, Philippe Wallaert and native FSX конверзија од Bluebear
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 15.9 MB
 • Превземања 13 191
 • Креиран -10 08 2014-
 • Променето -23 06 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: AlphaBleuCiel, JP Bourgeois (Bee Gee), Ed Wells, Philippe Wallaert and native FSX конверзија од Bluebear
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици