јазици

Алфајт-Е мулти-ливерзија FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 64.8 MB
 • Превземања 5 565
 • Креиран -26 08 2018-
 • Променето -27 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: AlphaBleuCiel, JP Bourgeois (Bee Gee), Ed Wells, Philippe Wallaert and native FSX конверзија од Bluebear
Прекрасен Дасо / Дорнер Алфајт-Е Со AlphaBleuCiel претворени во FSX мајчин формат со љубезна дозвола од Ј.П. Буржоа (Bee Gee). Компатибилен Prepar3D v4 +.

Пакетот го вклучува домашниот FSX модел претворен од Bluebear, со 34 ливрерии (вклучувајќи го и Patrouille де Франс Flyboys во собата), панел текстури од Ед Велс. 2D панел и работен 3D виртуелен кокпит со XML мерачи од Филип Валарт и Блуебар. Airshow системот за чад и HUD. Callouts Sound од Џими Фунг, звучен мерач на Даг Досон.

Совршен за вашата летна формација и вистинско задоволство да пробате акробатски воздух шоу

Alphajet E Multi Livery FSX P3D 1Alphajet E Multi Livery FSX P3D 2Alphajet E Multi Livery FSX P3D 3Alphajet E Multi Livery FSX P3D 4Alphajet E Multi Livery FSX P3D 5Alphajet E Multi Livery FSX P3D 6Alphajet E Multi Livery FSX P3D 7Alphajet E Multi Livery FSX P3D 8Alphajet E Multi Livery FSX P3D 9
 • Автор: AlphaBleuCiel, JP Bourgeois (Bee Gee), Ed Wells, Philippe Wallaert and native FSX конверзија од Bluebear
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 64.8 MB
 • Превземања 5 565
 • Креиран -26 08 2018-
 • Променето -27 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: AlphaBleuCiel, JP Bourgeois (Bee Gee), Ed Wells, Philippe Wallaert and native FSX конверзија од Bluebear

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици