јазици

Dehavilland Bombardier Dash8-Q311 - Исландска крајбрежна стража FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16.1 MB
 • Превземања 20 767
 • Креиран -10 07 2009-
 • Променето -12 10 2014-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Премиер Авион Дизајн надворешен
 • http://www.premaircraft.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука.
Не го пропуштај ! Одличен додаток на на високо-квалитетни, сеопфатни, но едноставен, и многу пријатен лет. Нов дизајн со ажурирани 2D панел, динамички ажурирани VC, полн звук, целосно подвижни делови, динамична сјај ефекти, airstair врата оперативни товар, површината радар, FLIR и SLAR. Нов Ф.Д., HTML проверка / ref листи и повеќе.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16.1 MB
 • Превземања 20 767
 • Креиран -10 07 2009-
 • Променето -12 10 2014-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Премиер Авион Дизајн надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици