јазици

DeHavilland Viking DHC6-400 Twin Otter FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 15.1 MB
 • Превземања 24 794
 • Креиран -20 07 2009-
 • Променето -11 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Премиер Авион Дизајн надворешен
 • http://www.premaircraft.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука.
Глобалната побарувачка за близнаци Видра е таква што Викинг воздух започна производство на нова опрема во фабриката во Калгари, Канада со првична помош де Хавиленд Канада. Новиот модел на производство е идентичен со -400 -300 Honeywell од надвор, но со "стакло кокпит" Авионика апартман. Мерачи се користи во овој додаток на се оние на Garmin Авионика. Првиот клиент да се користи овој модел е на швајцарската компанија Zimex, првата испорака се очекува во септември 2009.

Комплетен пакет за FSX-SP2 (DirectX 9) со четири лавери: Зимекс Авијација (Швајцарија), Бритиш ервејс (Логан Ер), Непал ерлајнс и Кајман ервејс

А голем додаток на!
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 15.1 MB
 • Превземања 24 794
 • Креиран -20 07 2009-
 • Променето -11 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Премиер Авион Дизајн надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици