јазици

DeHavilland DHC8-Q 202 пакет за FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 15.2 MB
 • Превземања 20 815
 • Креиран -15 07 2010-
 • Променето -11 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Премиер Авион Дизајн надворешен
 • http://www.premaircraft.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За компатибилни варијанта FS2004 Кликни тука

Bombardier цртичка 8 или Q серијата, претходно познат како де Хавиленд Канада цртичка 8 или DHC-8, е серија на двумоторен, среден дострел, турбовитлов авиони. Воведен од страна на де Хавиленд Канада (Топлификација) во 1984, тие сега се произведени од страна на Bombardier Воздухопловна. Во текот 1,000 цртичка 8s на сите модели се изградени со Bombardier предвидува вкупно производство кандидира на 1,192 единици од сите варијанти во текот на 2016.

Серија 100 има максимален капацитет од 39, серијата 200 има ист капацитет, но нуди повеќе моќни мотори.

Производство на серија Q200 и Q300 престана во 1998 и само Q400 сега се произведени, но стотици -100 и -200 верзии остане на услуги во целиот свет.

Сите цртичка 8s избави од вториот квартал од 1996 вклучуваат Активни сузбивање на вибрации (ANVS) систем со цел да се намали кабина бучава и вибрации на речиси оние од џет авиони бучава и. Да ја нагласат својата тишина, Bombardier преименувана модели цртичка 8 како turboprops П серија (Q200, Q300 и Q400).

Комплетен пакет со звуци, VC en модел со Континентал repaint, многу пријатно да летаат
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 15.2 MB
 • Превземања 20 815
 • Креиран -15 07 2010-
 • Променето -11 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Премиер Авион Дизајн надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици