јазици

Де Хавиланд DHC-6-300 на скии FSX

ИНФОРМАЦИИ

Kenn Borek Air е со седиште во Калгари, Канада и во прилог на оперативниот авиопревозник служат оддалечените региони на северна Канада тие чартер авиони ширум светот на комерцијални, научни и хуманитарни организации за употреба во неразвиените терен.

Компанијата работат на една од најголемите DHC-6 флоти во светот, во моментов брои 42, и поради разновидноста на DHC-6 тие може да се овласти надвор на тркала, скии или лебди како што се бара од страна на клиентот. Понекогаш тие работат во сопствената облека на клиентот, а понекогаш и во Kenn Borek облека, а понекогаш и комбинација од двете.

Овој пакет се состои од два модели на DHC-6 Твин Видра на, кратка верзија носот на скии и долга верзија носот на тундра гуми. Прилагодено панел и VC вклучени со целосна DHC-6 звучна датотека. Нова динамика лет дава реални и пријатно перформанси и ракување.
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици