јазици

Мравките Де Хавиленд тигар молец DH-82A v1.1 FSX

HOT
Големина 53.6 MB
Превземања 12 571
Created 29-02-2012 23:49:32
Changed 11-07-2012 13:26:12
лиценца freeware надворешен
Автор: Ентони Линч надворешен http://aussiex.org
Превземи За FSX & Steam Edition #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Верзија 1.1. Тигар молец за FSX е еден од најдобрите додаток на freeware кои може да се најде на интернет.
Ова е модерна претстава на Австралија модели кои може да се најде денес, така што вклучува и некои дополнителни опции кои не се на оригиналот од старото време.

Де Хавиленд DH82 тигар молец беше биплан на 1930s дизајниран од страна на де Хавиленд и се користи, меѓу другите авиони на Кралските воздухопловни сили како училиште на проектот и да возат. Тој остана во служба со РАФ до 1952, кога многу од нив биле користени во цивилното воздухопловство.

Мравките Де Хавиленд тигар молец верзија 1.1 FSX

малку потсетување
Да се ​​движи камерата на лево: Ctrl + Shift + назад простор.
Да се ​​движи камерата на правото: Ctrl + Shift +Тоа е многу важно да го прочитате упатството вклучени во главната папка на додаток на, или од Start менито, тогаш rikoooo Add-ons.
Мравките Де Хавиленд тигар молец DH-82A v1.1 FSX Превземи
јазици