јазици

DeHavilland Dash 7 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

FSX Порт над DeHavilland Dash 7 - Не е компатибилен со FS2004.
Овој пакет вклучува три модели, панел и обичај мерачи 2D, сопствени звуци, две лет модел опции, и 7 liveries. Врвен квалитет. Важно, прочитајте ја документацијата.

Де Хавиленд Канада DHC-7, исто така познат како 7 цртичка е цивилни авиони со четири турбовитлов мотори. Тоа е полетување на авиони и слетување кратко. Тоа беше лансиран во 1975 од страна на производителот де Хавиленд Канада и произведени до 1988, кога Боинг купи компанијата. биле изградени 113 копии. Тој имаше ограничен успех, што охрабрува развојот на 8 цртичка.

Во 2011, се уште има околу 40 авиони во служба на 113 изграден. Главни компании кои работат во моментов цртичка 7 се: Клима Гренланд, Pelita воздух и Berjaya воздухВерзија FS2004: Кликни тука
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици