јазици

DeHavilland Dash 7 Мајчин FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 93.6 MB
 • Превземања 22 037
 • Креиран -28 05 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Eagle Rotorcraft Симулации - МК Shupe надворешен
 • http://www.eaglerotorcraftsimulations.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Сервисен пакет за Симулации за орел Rotorcraft / Milton Shupe / Sim-Outhouse DeHavilland DHC7 Dash 7 (FSX Мајчин).

Оваа услуга се однесува на исчезнатите внатрешната опрема врати на сите модели, поправки видливоста на гумата nosegear, поправки на десната страна спојлер анимации, додава недостасува текстура на облека "хемијата", и додава стакло на VC.
Карактеристики: Три модели, две лет Модели, 7 liveries, прилагодено звуци, прилагодено панел и калибри.

Де Хавиленд Канада DHC-7, исто така познат како 7 цртичка е цивилни авиони со четири пропелери. Тоа е воздухоплов краток полетување и слетување. Тоа беше лансиран во 1975 од страна на производителот де Хавиленд Канада и произведени до 1988, кога Боинг купи компанијата. биле изградени 113 копии. Тој имаше ограничен успех, што охрабрува развојот на 8 цртичка.

Во 2011, се уште има околу 40 авиони во служба на 113 изграден. Главни компании кои работат во моментов цртичка 7 се: Клима Гренланд, Pelita воздух и Berjaya воздух.

Цртичка-7 C-GNBX -2012-Nov-13 002-Средни

Цртичка-7 C-GNBX -2012-Nov-13 009-Средни

Цртичка-7 C-GNBX -2012-Nov-13 011-Средни
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 93.6 MB
 • Превземања 22 037
 • Креиран -28 05 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Eagle Rotorcraft Симулации - МК Shupe надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици