јазици

Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX & P3D верзија 3

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 33.6 MB
 • Превземања 16 453
 • Креиран -19 09 2007-
 • Променето -23 06 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Дин Баунтон
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ажурирано на 23 / 06 / 2019: верзија 3
Флетчер FU24 модел 950 до 954, компатибилен FSX и Prepar3D v4 + (тестиран од Rikoooo). Одличен додаток на многу добар квалитет. Голема благодарност до нејзиниот автор Дин Баунтон за прекрасната работа.

на Флечер е првиот авион кој е специјално дизајниран за операции за ширење на земјоделството во Нов Зеланд. Овој авион овозможува да лета на многу ниска надморска височина. Зошто? Бидејќи можете да летате на 40 јазли без заглавување, сите размавта. За да ви даде идеја, специјалист во овој домен, Piper J3-CUB, успева да одржи околу 35 јазли.

Додатокот доаѓа со четири модели, вклучувајќи четири целосно анимирани и ултра-детални виртуелни кабини, со реални и течни мерачи на 3D. Моделирањето на авионот и неговите анимации се само совршени! Ивидите доаѓаат во четири варијанти. Многу доброто маневрирање на овој авион ќе го направи идеален придружник за истражување на околината на вашиот симулатор. Телекомуникациското радио (COMM1) е лево од седиштето на пилотот. Светлата се вклучуваат и исклучуваат нормално.

Авионот лета толку ниско што пилотот на Нов Зеланд може да ги чита патиштата.

Превземете итно да ги научите основите и да уживате во големо задоволство!

Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 1Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 2Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 4Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 5Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 6Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 7Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 8Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 10Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 11Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 12Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 13Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 14Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 15Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 17Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 18Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 19Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 20Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 22Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 23Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 24Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 25Воздухопловна Флечер FU24 950 Серија FSX P3D 26
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 33.6 MB
 • Превземања 16 453
 • Креиран -19 09 2007-
 • Променето -23 06 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Дин Баунтон
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици