јазици

Piaggio PD-808RM V2.2 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 31.3 MB
 • Превземања 13 549
 • Креиран -30 01 2009-
 • Променето -24 02 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Марио Нориега надворешен
 • http://www.mariopilot.6x.to
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 24 / 02 / 2013: Верзија 2.2.
Целосна симулација на Piaggio PD-808 за FSX (Кликни тука за верзијата FS2004). Вклучено реален систем и напредни управување со моторот. Моделот е опремен со 3D виртуелни пилотската кабина и 2D панел. Звуците се добри.

На отворен модел ги има сите потребни анимации и многу повеќе! Целосна ноќ осветлување, три текстури, вклучувајќи специјално издание на "Бетмен". Графика страна, овој авион е многу добро направен, додаток на ретки што мора да ги поседува.

Имајте на ум дека многу добро англиски документација е вклучен.

Производител: Piaggio
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 31.3 MB
 • Превземања 13 549
 • Креиран -30 01 2009-
 • Променето -24 02 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Марио Нориега надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици