јазици

MD-81 SAS Pacakge V1 FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 46.1 MB
 • Превземања 24 725
 • Креиран -12 04 2009-
 • Променето -13 01 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Мицуши Јутака, Ворен К. Даниел, Клаус Венделбо Холмберг ...
Овде е McDonnell Douglas MD-81 обновен за да биде компатибилен со FSX со текстури SAS SE-DMD Holmfrid Viking SAS LN-RMT Олав (Скандинавија) Тестирано и функционално FSX SP1 / SP2.

Убава виртуелна пилотската кабина, добар квалитет на звукот, одлична графика модел, функционални панел, авион подготвен да ја преземете без двоумење.

 • Автор: Мицуши Јутака, Ворен К. Даниел, Клаус Венделбо Холмберг ...
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 46.1 MB
 • Превземања 24 725
 • Креиран -12 04 2009-
 • Променето -13 01 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Мицуши Јутака, Ворен К. Даниел, Клаус Венделбо Холмберг ...

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици