јазици

Робин R2160 Алфа и 160A за FSX SP2

HOT
Големина 5.01 MB
Превземања 14 235
Создаден 28--06 2009 19: 16: 39
Промени 25 02--2013 16: 43: 23
лиценца freeware надворешен
Автор: Премиер Авион Дизајн надворешен http://www.premaircraft.com
Превземи За FSX & Steam Edition # Порт-над не е компатибилен P3Dv4 #3D Виртуелна кокпит
За компатибилни варијанта FS2004 Кликни тука

Робин R2160 Алфа и 160A се идентични. Сите-метал акробатски авиони за обука со 160 КС под хаубата, на Lycoming О-320-D2A. Робин првично беше дизајнирана и направена во Франција, но во 2004, производство се пресели во Алфа воздухопловство во Нов Зеланд.

Комплетен пакет за FSX / SP2 (DX9 графика), и VC со сопствени панел, целосно анимирани. Garmin GTX330 и GNS430. Комплетна документација + код-листа. Вклучени три liveries како вистинска САД, Велика Британија и Нов Зеланд. А чисто уживање за слободен лет.
Робин R2160 Алфа и 160A за FSX SP2 Превземи

поврзани Превземања

јазици