јазици

Mooney Acclaim Type S Turbo FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 31.07 MB
 • Превземања 9 904
 • Креиран -28 06 2009-
 • Променето -06 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Марк Рукс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ова е стандардниот Муни Браво FSX модифициран според спецификациите на Mooney Acclaim Type S Turbo. Acclaim Type S е најбрзото производство со еден клип. Брзината на крстарење е импресивна 280 милји на час на 25,000 нозете можеме да го ставиме овој авион во иста категорија како и перформансите на турбопропустите. Нова летна динамика, овој авион има два модели, стандардна кокпитна верзија и онаа со G1000. додатокот има панел 2D и 3D плус сопствени звуци. Вклучува слики и историја на типот С.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 31.07 MB
 • Превземања 9 904
 • Креиран -28 06 2009-
 • Променето -06 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Марк Рукс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици