јазици

FSND Saab 340 FSX

ИНФОРМАЦИИ

100% компатибилен со FSX SP2. Висока резолуција текстура, VC целосно оперативни, динамика на летот и операции реални. Во внатрешноста целосно реконструирана, која овозможува да се движат околу во кабината како патник ќе стојат од неговото седиште. Целосна анимација на отстранливите делови, како што се скали за скалирање.

Прочитајте ги внимателно сите документи вклучени во овој пакет.

Потекло

Сааб 340 е малку авионот се движи на две turboprops и е направен за мали лет растојанија. Тој е произведен од страна на ко соработка помеѓу Сааб и Ферчајлд воздухоплови. Кога таа престана сите активности, сите изградба е управувана во Сааб фабрика во Linköping во Шведска. По првиот лет и комерцијален почеток во 1983, подобра верзија перформанси-мудар е развиен и го стави на служба во 1989, под името 340 Б. Ова втората верзија, главно, придобивките од помоќни моторизацијата и поголема автономија. По 430 единици се произведени, компанијата престана производството на сите во 1998, но авионот се уште се користи од страна на многу воздушни компании низ целиот свет. (Извор Википедија)
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици