јазици

Fairchild C119 LEAS Air Cargo NAM FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 24.35 MB
 • Превземања 15 358
 • Креиран -01 12 2009-
 • Променето -06 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Daisuke Јамамото, Гарет Смит надворешен
 • http://www.FSEconomy.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ферхелд C-119 Flying Boxcar (морнарица R4Q) беше американски воен авион за транспорт развиен од Пакетот на Fairchild C-82 од Втората светска војна, дизајниран да носи товар, персоналот, пациентите со отпадоци и механизирана опрема и да ги отфрли товарите и војниците со падобран. Првиот C-119 го направи својот почетен лет во ноември 1947, а до времето кога престана производството во 1955, беа изградени повеќе од 1,100 C-119s. Нејзината способност за товарење и необичен изглед го добија прекарот "Летечкиот боксер". (Извор: Википедија)

Вклучува 12 бои LEAS (Водечки авијациски услуги)

Fairchild C119 C-CILE Hall Beach, Нунавут
Fairchild C119 C-FMLE Ванкувер, Британска Колумбија
Fairchild C119 C-FULE Churchill, Манитоба
Fairchild C119 N129LE Енкориџ, Алјаска
Fairchild C119 N139LE Хавана, Куба
Fairchild C119 N149LE Agana, Гуам
Fairchild C119 N319LE Wake Island
Fairchild C119 N419LE Енкориџ, Алјаска
Fairchild C119 N519LE St Maarten Is., Холандски Антили
Fairchild C119 N619LE Чендлер, Аризона
Fairchild C119 N719LE Енкориџ, Алјаска
Fairchild C119 N819LE Мајами, Флорида

Врвен додаток со виртуелен пилотски кабина, сопствени звуци и модел со висок квалитет.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 24.35 MB
 • Превземања 15 358
 • Креиран -01 12 2009-
 • Променето -06 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Daisuke Јамамото, Гарет Смит надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици