јазици

Beechcraft Super King Air 300 Св Маартен Нуркачки клуб FSX

HOT
Големина 32.49 MB
Превземања 11 300
Created 11-04-2010 10:26:52
Changed 06-06-2012 18:23:00
лиценца freeware надворешен
Автор: Сојузничките FS група (AFG) текстура од Инго Шван надворешен http://www.alliedfsgroup.com
Превземи За FSX & Steam Edition # Порт-над не е компатибилен P3Dv4 #3D Виртуелна кокпит
За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука

Кингерот 300 извонредно моделирани со боите на "Нуркање клуб Св Маартен. Вклучува и виртуелни пилотската кабина (VC) и сопствени звуци како и обично.

Внимание во оваа верзија на корисниците FSX-SP2 ќе има некои проблеми дисплеј со propelers, тоа не може да биде целосно транспарентен кога се врти. Во моментов не постои решение.

Информации:

Серијата Beechcraft Кинг ер е близнак-турбовитлов авион произведен од Beechcraft од 1964.

Тоа вклучува различни модели кои се опремени со Прат и Витни PT6, и под притисок со капацитет од 5 9 на патници. На различни модели се 90 / 99 / 100 кингерот, кингерот 200 и кингерот 300 / 350. Опсегот на кингерот има опсег помеѓу 1300 1800 и наутички (nm) и може да лета на висина од 28,000 35,000 на нозете (стапки).

Кралот на воздухот е многу успешен и продолжи голем бизнис кариера, бидејќи на нивната сигурност, перформанси (брзина, слетувања и полетувања од кратки писти, голем товар) и обемот на кабината на голема удобност на патниците и можноста за брза трансформација во кабината за медицинска употреба. Овие авиони се способни за поврзување на сите поголеми градови europeens од Централна Европа и се многу присутни во флотите на авиотакси оператори. (Извор Википедија)
Beechcraft Super King Air 300 Св Маартен Нуркачки клуб FSX Превземи
јазици