јазици

Morane Saulnier MS-760 Paris Jet FSX SP2

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 9.11 MB
 • Превземања 13 126
 • Креиран -03 06 2010-
 • Променето -06 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX Забрзување + SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони
Внимание само за FSX-SP2 или забрзување.
Комплетен модел со сопствени мерачи и виртуелна пилотската кабина на квалитет. се состои од три repaints.
На Моране-Saulnier MS-760 Париз е француски авион тренер и врски авион изграден од Моране-Saulnier. Врз основа на претходно тренер две седишта, MS-755 Fleuret, Париз бил користен од страна на француската војска и помеѓу 1959 1997. Во 1955, краткотрајна вложување со букова Авион на пазарот на Париз како извршен бизнис џет на пазарот во САД наскоро беше засенет од 23 Модел авион е.
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 9.11 MB
 • Превземања 13 126
 • Креиран -03 06 2010-
 • Променето -06 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX Забрзување + SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици