јазици

Моране Saulnier MS-760 Париз Jet FSX SP2

HOT
Големина 9.11 MB
Превземања 11 655
Created 03-06-2010 02:15:22
Changed 06-06-2012 18:19:03
лиценца freeware надворешен
Автор: Тим Прасе Конрад - Прасињата Чудна Авионите
Превземи FSX забрзување или SP2 и FSX-Steam #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Внимание само за FSX-SP2 или забрзување.
Комплетен модел со сопствени мерачи и виртуелна пилотската кабина на квалитет. се состои од три repaints.
На Моране-Saulnier MS-760 Париз е француски авион тренер и врски авион изграден од Моране-Saulnier. Врз основа на претходно тренер две седишта, MS-755 Fleuret, Париз бил користен од страна на француската војска и помеѓу 1959 1997. Во 1955, краткотрајна вложување со букова Авион на пазарот на Париз како извршен бизнис џет на пазарот во САД наскоро беше засенет од 23 Модел авион е.
Моране Saulnier MS-760 Париз Jet FSX SP2 Превземи

поврзани Превземања

јазици