јазици

Dornier Do328 Turbo for FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 13.41 MB
 • Превземања 13 959
 • Креиран -15 07 2010-
 • Променето -06 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Премиер Авион Дизајн надворешен
 • http://www.premaircraft.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За компатибилни варијанта FS2004 Кликни тука
Основната Do328 прв пат полета на 6 1991 декември, и влезе во комерцијални услуги во октомври 1993. нови трупот на 328 е дозволено за удобно 3-чекор за седење, со потенцијал за инсталирање на 4-чекор. Во комбинација со суперкритична крило развиена од Do 228 Dornier, ова даде 328 одличен крстарење и се искачи способности. Во 2005, австралискиот завод за морска безбедни (AMSA) го доби договорот за AeroRescue за длабинско пребарување и спасување (SAR) способност низ Австралија.

Пет 328-100s беа постепено овластена од април до февруари 2006 2007 и стационирани околу бреговите на Австралија за да се обезбеди 24 час, 30 способност минути одговор.

Во јануари 2008 вкупно Dornier 80 328 100-авион остана во авиокомпанијата услуга.

Вклучи 3 repaints, комплетен пакет добар квалитет
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 13.41 MB
 • Превземања 13 959
 • Креиран -15 07 2010-
 • Променето -06 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Премиер Авион Дизајн надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици