јазици

Загаден CAP-10 за FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16.21 MB
 • Превземања 15 596
 • Креиран -09 09 2010-
 • Променето -01 12 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Samdim дизајн надворешен
 • http://samdimdesign.free.fr/
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Модел детален и комплетен, одличен додаток! F-BXHV аероклуб Cap Evolution, LFPT Понтоиз-Кормеј, Франција The Mudry CAP 10 е авионски авион со две седишта за прв пат изграден во 1970 и сè уште е во производство во 2010. Авионот бил развиен од "Пиел Супер Емерада" и е роден како CP100. Името се промени во CAP 10, CAP за 'Constructions Aéronautiques Parisiennes'.

CAP 10 беше произведен од Mudry (име на неговиот дизајнер) во Бернај, Франција, купена од CAP Industries, која потоа стана Апекс авион. По банкрот на Апекс во 2008, правата за производство на резервни делови беа доделени на Dyn'Aviation.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16.21 MB
 • Превземања 15 596
 • Креиран -09 09 2010-
 • Променето -01 12 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Samdim дизајн надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици