јазици

Британскиот воздушен простор Nimrod пакет FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 103 MB
 • Превземања 21 749
 • Креиран -30 01 2011-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модел од Брајан Франклин (Симсад). Кокпит и инструментација од Jimим Купер, адаптација FSX/P3D од Филип Валаерт, Рикуоу
Ажурирано на 29 / 08 / 2017: Нов панел 2D дизајниран за широк екран (16 / 9), додаток сега компатибилен со Prepar3D v1, v2, v3 и v4. Автоматска верзија на инсталерот 10
На ловец со соколи Siddeley Нимрод е поморска патрола авиони на воздухопловните сили на Ројал. Таа е наследник на Avro Шеклтон. Тоа е врз основа на Де Хавиленд Комет како ловец со соколи Siddeley (сега БАЕ Системс во прилог) не се сменило.

Убав додаток на!

Овој комплетен пакет содржи модели Nimrod MR1, MR2 и R1. Беа вклучени неколку текстури (препратеници) за секој модел.
Додатокот е дизајниран да биде контролиран од виртуелната пилотска кабина (VC), но беше вклучен панел 2D. Уживај.

Нимрод

А монструм на технологијата, голем ловец подморници. Дизајнирано од првиот авион авион, кометата, првиот прототип на ловец со соколи Siddeley Нимрод соблече за прв пат мај 23, 1967. летот на девица на вториот прототип беше location2 месеци подоцна.

Нимрод

Дури и сега, Нимрод поморски извидувачки продолжи својата мисија. На Нимрод треба да својата историја стотици успешни мисии

Нимрод

На одборот, без разлика дали СЛЕДЕЊЕ системи, подморници, авиони за набљудување или опрема за видео надзор се толку добри како на офицерите и подофицерите кои користат

Нимрод

Тоа е уред способен за брзо и долгите мисии патрола, на Нимрод МР Мк 2 има модерен вградени системи, вклучувајќи радар, магнетометар и систем за дигитална обработка на акустични податоци.

Нимрод

Тоа може да носи нуклеарна длабочина обвиненија или конвенционален или торпеда или рудници во голем бункер оружје. Оваа единица е исто така опремен со прилогот под крило точки кои може да биде прикачен-воздух проектили или анти-брод проектили.

Нимрод
 • Автор: Модел од Брајан Франклин (Симсад). Кокпит и инструментација од Jimим Купер, адаптација FSX/P3D од Филип Валаерт, Рикуоу
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 103 MB
 • Превземања 21 749
 • Креиран -30 01 2011-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модел од Брајан Франклин (Симсад). Кокпит и инструментација од Jimим Купер, адаптација FSX/P3D од Филип Валаерт, Рикуоу

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици