јазици

Британскиот воздушен простор Nimrod пакет FSX & P3D

HOT
Големина 103 MB
Превземања 19 176
Created 31-01-2011 00:17:37
Changed 29-08-2017 18:02:52
лиценца freeware надворешен
Автоматско инсталирање: # Инсталирање верзија 10
Автор: Модел на Брајан Френклин (Simshed). Кокпит и инструментација од Џим Купер, адаптација FSX / P3D од Филип Валарт, Рикоо
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Ажуриран на 29 / 08 / 2017: Нов 2D панел дизајниран за широк екран (16 / 9), додаток сега компатибилен со Prepar3D v1, v2, v3 и v4. Автоматска верзија за инсталирање 10
На ловец со соколи Siddeley Нимрод е поморска патрола авиони на воздухопловните сили на Ројал. Таа е наследник на Avro Шеклтон. Тоа е врз основа на Де Хавиленд Комет како ловец со соколи Siddeley (сега БАЕ Системс во прилог) не се сменило.

Убав додаток на!

Овој комплетен пакет содржи модели Nimrod MR1, MR2 и R1. Беа вклучени неколку текстури (препратеници) за секој модел.
Додатокот е дизајниран да биде контролиран од виртуелната пилотска кабина (VC), но беше вклучен панел 2D. Уживај.

Нимрод

А монструм на технологијата, голем ловец подморници. Дизајнирано од првиот авион авион, кометата, првиот прототип на ловец со соколи Siddeley Нимрод соблече за прв пат мај 23, 1967. летот на девица на вториот прототип беше location2 месеци подоцна.

Нимрод

Дури и сега, Нимрод поморски извидувачки продолжи својата мисија. На Нимрод треба да својата историја стотици успешни мисии

Нимрод

На одборот, без разлика дали СЛЕДЕЊЕ системи, подморници, авиони за набљудување или опрема за видео надзор се толку добри како на офицерите и подофицерите кои користат

Нимрод

Тоа е уред способен за брзо и долгите мисии патрола, на Нимрод МР Мк 2 има модерен вградени системи, вклучувајќи радар, магнетометар и систем за дигитална обработка на акустични податоци.

Нимрод

Тоа може да носи нуклеарна длабочина обвиненија или конвенционален или торпеда или рудници во голем бункер оружје. Оваа единица е исто така опремен со прилогот под крило точки кои може да биде прикачен-воздух проектили или анти-брод проектили.

Нимрод
Британскиот воздушен простор Nimrod пакет FSX & P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици