јазици

Фуга Зефир FSX Забрзување v2.0

ИНФОРМАЦИИ

На Fouga Зефир доаѓа во две конфигурации:
- А "соло" конфигурација (еден пилот поставени на предните седишта)
- Двојна контрола "DC" конфигурација со два пилоти на одборот. Оваа верзија е особено приспособена да се користи со опцијата "Shared Cockpit" FSX.

беа воведени неколку разлики помеѓу вистински авион и овие модели да се направи неговата употреба полесно за виртуелен пилот:
- На запчаник носот е управувана додека вистинската Fouga се управува на земјата со сопирачките
- GPS, на VOR / DME, на TACAN и автоматски пилот се воведени во двата модели
- Неколку дополнителни светла се поставени на табла за да се олесни виртуелен летање (клапи, слетување, airbrakes)

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ! Оваа верзија 2 е развиена за FSXЗабрзување. Не е компатибилен со Flight Simulator 2004 (FS9). Нејзината компатибилност со друга верзија на FSX(SP1 - SP2) не е обезбедено.

Тоа е императив да го прочитате упатствата вклучени во овој пакет, вклучувајќи го и оној кој ве учи како да слета на превозникот брод (многу информативна)

Тука е воведувањето кратко видео од Amentibaисторија

Не толку познат како неговата "голема брат", авиони Fouga Мајстор, на Fouga Зефир е поморски верзија на Fouga. На почетокот на педесетите Француската морнарица органи, во потрага национална начин за обучување на нејзините пилоти, беа многу заинтересирани од страна на програмата Fouga во тек за француските воздухопловни сили. Адаптирана верзија на спецификациите морнарица била изградена и на јули 1956 31, првиот Fouga CM170M прототип, наречен "Esquif", го направи својот прв лет. Купување на 30 авиони бил известен и испорака беше распоредени помеѓу 1959 1961 и. Ова беше една нарачка на оваа верзија авиони преименувана CM175 "Зефир" во согласност со други Француската морнарица авиони во ова време (Aquilon, Alize) со користење на имиња ветрови. Покрај тоа, Fouga Зефир се користи од страна на француската морнарица, главно со Foch и носителите Клемансо. Во текот на повеќе од триесет години, Зефир покажа својата сигурност и робустност квалитети под тешки услови на користење.
На акробатски тим летање Зефир беше создадена во 1961 од страна на француската морнарица

Зефир

Општи карактеристики:

Особеност на воздухопловни конструкции вклучува 110 ° агол пеперутка опашка
Распон на крилја: 12,15m
Должина: 10,20m
Висина: 2,90m

Навидум многу слична на авиони Fouga Мајстор, на Зефир, сепак, се карактеризира со значајни трансформации.

Во суштина:
- Конструкција засилувања
- Армирано слетување вклучувајќи посебна функција за "над-се надува" носот опрема шок апсорбер
- Лизгачки canopies да го одобрат катапулт лансирањето и слетување со отвори canopies
- Опашка кука и уреди за предавање во текот на отворањето на катапулт
- Агол на индикаторот напад (BIP) за контрола на истоварување на точни превозникот

На Fouga Зефир има два мотори Marbore II

Максимална маса да катапулт 3450 кг
Максимална потенцијал (височина) 400 daN (x2)
Максимална вртежи 22600 вртежи во минута

Зефир
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици