јазици

Британски воздушен простор Jetstream 31 / 32 FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.05 MB
 • Превземања 12 587
 • Креиран -30 05 2011-
 • Променето -06 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Премиер Авион Дизајн надворешен
 • http://www.premaircraft.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За компатибилни варијанта FS2004 Кликни тука

Целосно Jetstream 31 и 32! За FSX, вклучува и сопствени звуци, кабриолет 3D и 2D и 4 се препраќа како Sun-Air од Данска, Источна ервејс (Велика Британија), Обединетите Експрес (историски), Кралската морнарица T3. Прочитајте го упатството.

На Jetstream 31 е мала двојна турбовитлов авион, со трупот под притисок, со цел да се задоволат барањата на пазарот на регионална авиокомпанија во САД.
На Jetstream 31, прв пат полета на март 28 1980, се сертифицирани во Велика Британија на јуни 29 1982 неколку стотици 31s биле изградени за време на 1980s. Во 1985, понатамошна надградба на моторот беше планирано, кој полета во 1988 како Jetstream Супер 31, исто така познат како Jetstream 32. Производство продолжува до 1993, од кое време 386 31 / 32s беше донесена.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.05 MB
 • Превземања 12 587
 • Креиран -30 05 2011-
 • Променето -06 06 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Премиер Авион Дизајн надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици