јазици

Гробот SPn Utility Jet FSX v3.1.3 верзија 3.1.3

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 10.5 MB
 • Превземања 14 375
 • Креиран -31 05 2011-
 • Променето -29 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Андреас Коернер
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ажурирано на 07-11-2017: Сега е компатибилно Prepar3D v4, инсталатор v10
Еве еден авион полн со квалитет за FSX, виртуелен кокпит целосно функционален, мерачи за мерка, модел на летање блиску до идентична, внимателна работа и изведува професионално. Бидете внимателни кога започнувате лет со оваа единица, одборот ќе се исклучи, Ви благодариме за читање на упатството пред употреба.

Гроб на СФМ Извршниот Џет е бизнис авион авион направен целосно од композитни материјали (се уште во прототип крајот на 2006) на германскиот Гроб.

Максимален опсег: 1,850 nm / 3.425 км (пилот + 1 6 патници, NBAA IFR 100 nm алтернатива)
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 10.5 MB
 • Превземања 14 375
 • Креиран -31 05 2011-
 • Променето -29 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX-SP2 + Acc + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Андреас Коернер
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици