јазици

Конкорд конечната верзија-A 2011 FSX

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 77.6 MB
 • Превземања 79 142
 • Креиран -29 11 2011-
 • Променето -08 12 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Либарго Гузман
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За компатибилни варијанта FS2004 Кликни тука

Тука е новата 3d модел на Конкорд, кои вклучуваат: нова форма на носот, детали стакло, динамиката на летот, заврши вистински текстури пакет -Нови пред-продукција texture- јасни текстури за VC панели, специјални ефекти за wings' вртлози и магла, afterburner ефекти , слетување lights' анимација поврзани со брзини слетување операција, анимирани стакло за главниот приказ 2D пилотската кабина, брзина Мах ефект (г-дин Роб Barengredt's).

Сите контролирани од xml мерачи дизајнирани од страна на многу талентираниот г-дин ХАНС ЗУИДЕРВААРТ, кој исто така направи многу прилагодувања за динамиката на летот, (многу благодарам за неговата помош !!!!), нормални мерачи за кликање на VC (сите во FS9, некои во FSX), звук, VC, погледи на патниците, репозиционирани и комплетни светла, целосни анимирани делови (пилотска и копилотирана анимација за кормило, лифтови и оператори за слетување), врати на кабини и карго врати итн.

Оваа верзија не ја заменува претходните верзии, КОЈ МОРА да ја отстраните. НЕ ТРЕБА поправки

КОНТРОЛИ :

- Целосна анимирани делови, со користење на типично команди.

- Проширување слетување светла: Тие автоматски ќе се прошири: кога сеуште на земјата, вклучете светла; при летање, да се прошират слетување брзини и да се сврти на светла.

- Отвори / Затвори кабина врата, притиснете вашиот TAILHOOK команда.

- Патнички врата: притиснете го копчето "" Shift + Е ".

- Други врати: притиснете го копчето "" Shift + Е + 2 ".

- Проширување на носот и стакло за полетување, "F7" два пати.

- Проширување на носот за прв приближува постапка (не побрзо од 370 Јазли): притиснете го копчето "F7" еднаш.

- Проширување на носот за вториот приближува постапка (не побрзо од 325 јазли): притиснете го копчето "F7" уште еднаш.

- Проширување на носот за конечниот кохезија (270 Јазли): притиснете го копчето "F8" (со полно клапи).

- Сега стакло на главниот приказ 2D пилотската кабина се анимирани од страна на истите овие контроли !!!

- Движења екипажот може да се види на надворешните поглед и VC кога работат кормило, лифт и слетување брзини.

- Обратна: притиснете го копчето "F2" само по допирање (види анимација на engines'exhausts).

- Engines' зафати анимирани зависност од гас.

- Користете "на Ctrl + J" и да го исклучите мотори за да го активирате airports'service возила при паркирање.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 77.6 MB
 • Превземања 79 142
 • Креиран -29 11 2011-
 • Променето -08 12 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Либарго Гузман
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици