јазици

Seabird Seeker SB7L-360A Серија 2 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16.4 MB
 • Превземања 9 406
 • Креиран -30 03 2012-
 • Променето -23 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Дарел Вудхаус
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Вклучува целосен сет на оригинални мерачи, високо детален фотореалистичен кабина 2D, целосно функционален VC и пет шеми за боја. Динамиката на летот е извонредно точна и го прави авионот пријатно да лета. Постои целосна операција прирачник вклучени во Seabird Seeker SB7L документација папка.

Seabird Seeker е лесен авион за набљудување изграден од Seabird Aviation Australia Pty Ltd од Австралија и Seabird Aviation Jordan. Компанијата го продава авионот како алтернативна алтернатива за хеликоптери за набљудување, за воениот и цивилниот сектор. Улоги што компанијата ги продава на авионот за вклучување на нафтоводот, набљудување на брегот, еколошки задачи, фотографирање во воздух и безбедност. Авионот е напојуван од моторот Lycoming O-360.

Seabird Seeker има извесен извозен успех, а е управуван од новата (иницијална 2003 инвазија) ирачки воздухопловни сили.

Seabird Seeker SB7L 360A Серија 2 FSX 2Seabird Seeker SB7L 360A Серија 2 FSX 3Seabird Seeker SB7L 360A Серија 2 FSX 4Seabird Seeker SB7L 360A Серија 2 FSX 5Seabird Seeker SB7L 360A Серија 2 FSX 6Seabird Seeker SB7L 360A Серија 2 FSX 7Seabird Seeker SB7L 360A Серија 2 FSX 9Seabird Seeker SB7L 360A Серија 2 FSX 10Seabird Seeker SB7L 360A Серија 2 FSX 11Seabird Seeker SB7L 360A Серија 2 FSX 12Seabird Seeker SB7L 360A Серија 2 FSX 13Seabird Seeker SB7L 360A Серија 2 FSX 14Seabird Seeker SB7L 360A Серија 2 FSX 15Seabird Seeker SB7L 360A Серија 2 FSX 16
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16.4 MB
 • Превземања 9 406
 • Креиран -30 03 2012-
 • Променето -23 08 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Дарел Вудхаус
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици