јазици

Seabird азил SB7L-360A Серија 2 FSX и P3D

Големина 15.01 MB
Превземања 7 920
Создаден 30--03 2012 18: 55: 05
Промени 18 01--2013 02: 06: 19
лиценца freeware надворешен
Автор: Darrel Woodhouse
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 да бидат тестирани #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Вклучува целосен сет на оригинален мерачи, многу детални photorealistic 2D пилотската кабина, целосно функционална VC и пет шеми боја. динамика лет се неверојатно точни и направи авион задоволство да лета. Постои целосна рачна работа се вклучени во документација папката Seabird азил SB7L.

На Seabird азил е светлина набљудување авиони, изградена од страна на Seabird воздухопловство Австралија Pty Ltd од Австралија и Seabird воздухопловство Јордан. Компанијата продава на авиони, како алтернатива ниска цена хеликоптери набљудување, за воениот и цивилниот сектор. Улоги дека на пазарот на компанијата на авиони за да вклучи инспекциски надзор гасоводот, брег часовник, еколошки обврски, антенски фотографија и безбедност. Авионот се напојува со мотор Lycoming О-360.

На Seabird трагач има одреден успех на извозот, и е управувана од страна на новиот (пост 2003 инвазијата) ирачката воздухопловните сили.
Seabird азил SB7L-360A Серија 2 FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици