јазици

Роквел Б-1B Lancer AlphaSim FSX

HOT
Големина 21.62 MB
Превземања 22 454
Created 03-05-2012 16:59:42
Changed 06-06-2012 17:49:02
лиценца freeware надворешен
Автор: AlphaSim / Virtavia надворешен http://www.virtavia.com
Превземи За FSX & Steam Edition # Порт-над не е компатибилен P3Dv4 #3D Виртуелна кокпит
За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука

Бомбашот Роквел Б-1 Lancer е долг дострел и променлива геометрија развиени од страна на САД во 1970s. Таа била изградена во 100 копии и се уште е во служба во 2012.

Вклучени со 4 repaints, сопствени звуци, виртуелна пилотската кабина и способноста да се откажат од бомби, не е компатибилен DirectX10. Одличен квалитет.

Мала бубачка со FSX SP2 дожд го прави пилотската кабина Windows Виртуелна нетранспарентно, да се избегне дождот ...

анимации

- Целосно анимирани замав крило со водечките компании ребра (размавта клуч)
- Анимирани spoilerons и elevons (автоматски, на стап лево / десно)
- Анимирани крило спојлери (. 'Ќе pop-up ", ако се активираат со притискање на копче, SIM ограничување кога се вработени spoilerons за контрола на лизгачот притоа ќе се врати непречено спојлер анимација)
- Отворање на пилотската кабина отворот (Shift-е)
- Главни грбната брзина на сопирачките (/ -key)
- Отворање на бомба заливи (2nd излез (со поместување е, тогаш 2)
- Togglable фигури екипажот (Ctrl-W)

инфо панел

префрлување 2 - Електричната енергија панел
префрлување 3 - радија панел
префрлување 4 - гас
префрлување 5 - GPS

Afterburner Ефект - ова е автоматски и исто така е вклучена соодветна моќ поттик во модел на летот.

Роквел Б-1B Lancer AlphaSim FSX Превземи
јазици