јазици

Илусин Ил-18 FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 44.2 MB
 • Превземања 25 488
 • Креиран -03 05 2012-
 • Променето -18 01 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Едгар Џунарт
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Убава Иљушин Ил-18 со боите на Аерофлот на руската компанија. Виртуелниот пилотската кабина е огромно достигнување во текот на кабината, исто така, е моделиран во 3D и делот за патници. Вклучени со сопствени звуци и десетици анимации. Не е компатибилен DirectX10.

Иљушин Ил-18 е турбовитлов авион, кој стана еден од најпознатите советски авиони од своето време, и еден од најпопуларните и издржливи, ја направи својот прв лет во 1957 се уште е во употреба 50 години подоцна.

Иљушин Ил-18 беше еден од главните авиони во светот со децении и е широко се извезуваат. Поради својата долговечност, многу достигна над часа лет 45,000. Неговиот наследник е Ил-62.

img34726 3

snap249

Иљушин-18
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 44.2 MB
 • Превземања 25 488
 • Креиран -03 05 2012-
 • Променето -18 01 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Едгар Џунарт
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици