јазици

Шкотски воздухопловни булдог Т. МКХНУМКС тренер FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 10.12 MB
 • Превземања 5 948
 • Креиран -16 05 2012-
 • Променето -16 01 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони
Ако сакате овој додаток за FSX/P3D Кликни тука

Овој авион има целосна FS анимации. сјајна текстури и Виртуелен пилотската кабина со некои сопствени калибри. Вклучува РАФ, малтешки, и шведскиот боја шеми, шведскиот шема има свој модел SK-61.

Шкотскиот воздухопловство булдог е британски две места од страна на по-страна (со дополнителна трета седиште) авиони за обука дизајниран од страна на Бигл Авион како B.125 булдог.

прототип булдог првиот полета на мај 19 1969 на аеродромот во Shoreham. Од прв ред за видот беше за 78 од Шведските воздухопловните одбор. Пред било производство на авиони биле изградени, Бигл Авион престана тргување и правата на производство за авиони, со шведскиот ред, беа преземени од страна на шкотски воздухопловство (булдог) Limited. Сите понатамошни авиони биле изградени во Prestwick аеродром од страна на шкотски воздухопловство, или во подоцнежните години, British Aerospace.
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 10.12 MB
 • Превземања 5 948
 • Креиран -16 05 2012-
 • Променето -16 01 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици