јазици

Lufthansa Pack FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 122 MB
 • Превземања 76 305
 • Креиран -01 06 2012-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Проект Ербас и проект OpenSky & Skyspirit & Pack од ricardo_tv
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
252px-Луфтханза Logo.svg


Врвен пакет, вклучувајќи Боинг B737-500, B747-400, B747-800i и Ербас A380-841 (сите со VC и звуци) во боите на Луфтханза.

Во категоријата избор на FSX/P3D изберете "Луфтханза Пак"

Дојче Луфтханза АГ (FWB: LHA, OTCQX: DLAKY) (германски изговор: [dɔʏt͡ʃə lʊfthanza]) е носител на знамето на Германија и на најголемата авиокомпанија во Европа во однос на целокупната превезените патници и големина флота. Германската влада имаше 35.68% од акциите во Луфтханза до 1997, но компанијата сега е во сопственост на приватни инвеститори (88.52%), MGL Gesellschaft für Luftverkehrswerte (10.05%), Дојче мејлер (1.03%) и Дојче банка (0.4%) и има вработени 37,042 (од март 2007). Името на компанијата е изведен од Луфт (германски збор за "воздух"), и Ханза (по Ханза, моќна средновековна тргување група).

Авиокомпанијата е светски четврта по големина авиокомпанија во поглед на вкупните превезените патници, оперативни услуги на 18 203 домашни дестинации и меѓународни дестинации во земјите 78 низ цела Африка, Америка, Азија и Европа. Заедно со своите партнери, Луфтханза услуги околу 410 дестинации. [2] Со повеќе од 710 авион има втора по големина патнички авио флота во светот кога се комбинираат со неговите подружници.

седиште Луфтханза и корпоративното седиште се наоѓа во Deutz, Келн, Германија, со нејзините главни операции база (Луфтханза воздухопловство центар (LAC) и основно центар сообраќај на аеродромот во Франкфурт во Франкфурт на Мајна, со втор центар на аеродромот во Минхен. Поголемиот дел од пилотите Луфтханза , земјата персонал, и стјуардесите се со седиште во Франкфурт.

Луфтханза е еден од основачите на Star Alliance, најголемиот светски авиопревозник алијанса, која е формирана во 1997. Луфтханза група вработува 117,000 луѓе во светот на 146 националности. Во 2010, во текот 90 милиони патници летаа со Луфтханза (не вклучувајќи ги германската и Брисел ерлајнс). Извор Wikipedia.

Видео: Луфтханза од Polo91240 за Rikoooo.com

 • Автор: Проект Ербас и проект OpenSky & Skyspirit & Pack од ricardo_tv
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 122 MB
 • Превземања 76 305
 • Креиран -01 06 2012-
 • Променето -15 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * се тестира v2 v3
 • Превземи
 • Автор: Проект Ербас и проект OpenSky & Skyspirit & Pack од ricardo_tv
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици