јазици

Piaggio P180 Аванти FSX-Acc и P3D

HOT
Големина 31.3 MB
Превземања 11 708
Создаден 20--08 2012 00: 01: 18
Промени 15 10--2012 23: 01: 54
лиценца freeware надворешен
Автор: Марио Нориега - Орел Rotorcraft Симулации надворешен http://www.eaglerotorcraftsimulations.com
Превземи За FSX-Acc & FSX-Steam & P3D v1. * v2 v3 v4 да бидат тестирани #Native FSX и / или P3D #3D Виртуелна кабина
Eagle Rotorcraft Симулации претставува за вас, Piaggio P-180 Аванти, кој првично беше дизајниран од страна на Марио Нориега, сега претворена во мајчин модел FSX. Овој пакет вклучува голем број на мисловните liveries, обичај VC, 2D панели, висок квалитет на звукот во собата, и други FSX специфични карактеристики ..

P180 FSX RTM

карактеристики:
  • Само набљудување, се судрат карти, мапи и огледалната
  • FSX специфични анимации
  • 11 висок квалитет, рефлексивни liveries
  • Прилагодено ФА, звук пакет, панелот и VC
Тестирано во Windows Vista / 7 со DX9, како и DX10 преглед овозможено. Треба да работат во Windows XP.

snap432
Piaggio P180 Аванти FSX-Acc и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици