јазици

Нортроп Б-2A Дух AlphaSim FSX и P3D

HOT
Големина 11.2 MB
Превземања 32 150
Создаден 10--11 2012 16: 07: 12
Промени 16 11--2012 04: 04: 46
лиценца freeware надворешен
Автор: Alphasim / Virtavia надворешен http://www.virtavia.com
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање # Port-Over не е компатибилен P3Dv4 #3D Virtual Cockpit
За верзијата FS2004 Кликни тука

Litle Марвел на квалитетот на екс payware но сега за слободен! Виртуелниот Б-52 има виртуелна пилотската кабина и сопствени звуци. Автентичен список и референци! Читање на readme.txt

На Нортроп Груман Б-2 Дух (исто така познат како бомбардер Стелт) е американски стратешки самоубиец, кој се ниски видливи скришум технологија дизајнирана за освојување густа одбрана анти-авион; таа е во состојба да се распоредат и конвенционални и нуклеарно оружје. Бомбашот има екипаж од две и може да се намали до осумдесет 500 lb (230 кг) класа JDAM GPS-водени бомби, или шеснаесет 2,400 lb (1,100 кг) B83 нуклеарни бомби. Б-2 е единствениот авион кој може да носат големи ќор-сокак оружје воздух-земја во Стелт конфигурација.

Развој првично почна во рамките на "високата технологија самоубиец" проект (АТБ) за време на администрацијата на Картер и неговата ефикасност е една од причините за поништување на неговата Lancer Б-1. ATB продолжи и за време на администрацијата на Реган, но грижите за одложување на неговото воведување доведе до повторно воспоставување на програма за Б-1, како и. Програмските трошоци се зголеми во текот на развојот. Дизајниран и произведен од Нортроп Груман со помош од Боинг, цената на секој авион во просек САД $ 737 (во 1997 долари). Вкупно трошоци за набавка во просек $ 929 милиони евра авион, кој вклучува резервни делови, опрема, надградбата, како и поддршка на софтвер. Вкупните трошоци програма, вклучувајќи развој, инженеринг и тестирање, во просек $ 2.1 милијарди долари авион во 1997.

Поради својата значителни капитални и оперативни трошоци, проектот беше контроверзна во Конгресот на САД и меѓу Здружениот генерал штаб. Ликвидација одредување на Студената војна во вториот дел од 1980s драстично да се намали потребата од авионот, кој е дизајниран со намера да продира советскиот воздушен простор и напад врз цели на висока вредност. Во текот на доцните 1980s и 1990s, Конгресот ги намали почетните планови за купување 132 21 бомбардери. Во 2008, Б-2 бил уништен во авионска кратко по полетувањето, а пак тимот исфрлена безбедно. Вкупно 20 Б-2s остане во служба со воздухопловните сили на САД.

Иако првично наменета пред се како нуклеарна бомбардер Б-2 прв пат се користи во борба да се откажат од конвенционалните бомби врз Србија за време на косовската војна во 1998, и видов континуираната употреба за време на војните во Ирак и во Авганистан. Б-2s беа исто така се користи за време на либиската граѓанска војна 2011. (Википедија)
Нортроп Б-2A Дух AlphaSim FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици