јазици

Edgley Optica FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 19.1 MB
 • Превземања 15 205
 • Креиран -14 02 2013-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Craig Ричардсон надворешен
 • http://www.classicwings.net
Мајчин додаток за FSX/P3D со добар квалитет и всушност сосема оригинално, беспрекорно 3D моделирање.

На оптички, дизајниран од страна на Џон Edgley и изградена од страна Brooklands Воздухопловна, имаше една необична конфигурација со целосно застаклени напред кабина седење низ три, потсетува на хеликоптер Alouette. Зад него се наоѓа Lycoming рамен шест мотор напојување со цевки вентилатор, близнак бум конзола tailplane со двојни кормила и високо поставени еден лифт. Фиксните трицикл подвозјето имаа nosewheel поместување кон лево. Крила беа unswept и untapered, а авионот на прилично стандарден сите метална конструкција со нагласена алуминиум кожата. карактеристичен изглед на авионот доведе до тоа да биде познат како "бубачки очи" кај некои популарни извештаи.

Екипаж: Еден пилот
Капацитет: 2 патници
Должина: 8.15 m (ft 26 9 се)
Распон на крилја: 12.0 m (ft 39 4 се)
Висина: 2.31 m (ft 7 7 се)
Крило површина: 15.8 m² (171 ft ²)
Аеродинамичен: НАСА GA (W) -1
Испразни Тежина: 948 kg (2,090 lb)
Корисни оптоварување: 367 kg (810 lb)
Макс. полетувањето тежина: 1,315 kg (2,900 lb)
Мотор: 1 × Textron Lycoming IO-540-V4A5D рамен шест клипен мотор,
194 kW (200 КС)
Пропелери: пет перки каналните фан елиса, 1 на моторот
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 19.1 MB
 • Превземања 15 205
 • Креиран -14 02 2013-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Craig Ричардсон надворешен

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици