јазици

Даглас Б-66 Разурнувач FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16.3 MB
 • Превземања 6 642
 • Креиран -05 09 2013-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Virtavia надворешен
 • http://www.virtavia.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За компатибилна верзија на FS2004 Кликни тука

Поранешниот payware сега слободно, овој додаток е комплетен пакет на Б-66 Разурнувачот со виртуелен пилотската кабина и 2d панел вклучувајќи сопствени калибри. Разурнувачот Даглас Б-66 е американски стратешки бомбардер, а потоа претворена во извиднички авиони
анимации:
Отворање на екипажот влез отворот (Shift-е)
Брзина на сопирачките (/ -key)
Вклучи пилот за вклучување / исклучување (Ctrl-W)
Панел информации:
префрлување 2 - Функција автоматски
префрлување 3 - Електричната енергија
префрлување 4 - гориво & Намали
префрлување 5 - ECU
префрлување 6 - јарем за вклучување / исклучување
префрлување 7 - GPS
префрлување 8 - Minipanel
Приказна на CET Avion: http://www.aviastar.org/air/usa/douglas_b-66.php
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16.3 MB
 • Превземања 6 642
 • Креиран -05 09 2013-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Virtavia надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици