јазици

Zlin Z137T Turbocmelak FSX & P3D & FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 25.9 MB
 • Превземања 6 572
 • Креиран -10 08 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 што треба да се тестира + FS2004
 • Превземи
 • Автор: Вит Storch надворешен
 • http://speed99.webhosting.klfree.net
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
На Z137T Злин (Чешка: "кора пчела"), е земјоделска авиони произведени во Чехословачка. Авионот е главно се користи како cropduster.

Овој додаток е за FS2004, FSX и Prepar3D vxx. Едноморски еластичен авион со целосно функционален 3D кабина (без панел 2D), вклучувајќи сопствени звуци, два модели со или без опрема за прашина. Притиснете "i" за активирање на ширењето (ослободување на пестициди или други според вашата фантазија).
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 25.9 MB
 • Превземања 6 572
 • Креиран -10 08 2014-
 • Променето -30 05 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 што треба да се тестира + FS2004
 • Превземи
 • Автор: Вит Storch надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици