јазици

Ер Нов Зеланд пакет FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 232 MB
 • Превземања 16 739
 • Креиран -22 08 2015-
 • Променето -22 08 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Различни автори (види внатре), repack од Алан де Јагер
Супер пакет со 8 авиони од Ер Нов Зеланд, секој воздухоплов има виртуелен кабина (VC) со исклучок на Боинг-767 300 заменет со 2D панел. Секој Ербас е вклучен remastered HD текстури во виртуелниот пилотската кабина, Боинг 777 имаат со високи перформанси 2D панел и VC вклучувајќи ги и новите мерачи со финансиски менаџмент и контрола (прочитајте ја документацијата). Сите авиони се вклучени со висококвалитетни индивидуални звуци. Сите модели се компатибилни со Prepard 3D, со исклучок на мерачите од Boeing 777. FSX- Обезбедена стабилност на компатибилноста.

Предупредување, овој пакет не е цела флота, вистинската флота Ер Нов Зеланд има повеќе авиони.

Ер Нов Зеланд и Ер Нов Зеланд Limited (IATA: NZ, ICAO: ANZ) е национален авиопревозник на Нов Зеланд. Таа како платформа кореспонденција Меѓународниот аеродром во Окленд.

Ербас A320-200 & Air New Zealand
320 палецот палецот 320IAE панел
Ербас A320-200 Пак Ер Нов Зеланд
палецот 320IAE палецот 320IAE панел
Ербас A340-200 Ер Нов Зеланд
340 палецот палецот 340panel
Боинг-747 419 Ер Нов Зеланд
747 палецот палецот 747panel
Боинг-767 300 Ер Нов Зеланд (без VC)
767 палецот палецот 767panel
Боинг 777-219ER Ер Нов Зеланд
палецот 777 2 палецот 777 2panel
Боинг 777-319ER Ер Нов Зеланд АБ
палецот 777 3 палецот 777 3panel
Сааб 340B Ер Нов Зеланд линк
палецот SAAB палецот SAAB панел
 • Автор: Различни автори (види внатре), repack од Алан де Јагер
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 232 MB
 • Превземања 16 739
 • Креиран -22 08 2015-
 • Променето -22 08 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Различни автори (види внатре), repack од Алан де Јагер

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици