јазици

Яковлев Јак-40 FSX & FSX-Стам

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 250 MB
 • Превземања 16 748
 • Креиран -09 09 2015-
 • Променето -09 09 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FSX SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Игор Супрунов (Супранов Дизајн) FSX пакет од Андреј Виноградов
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Исклучително додаток на неверојатен квалитет во висока дефиниција, откријте го Yakovlev Yak-40 во оваа верзија за FSX и FSX-Стам, симулацијата на авионот е многу висока што го прави исклучително сложено за почетници, прирачникот е 123 страници (PDF) и ќе биде инсталирани на вашиот десктоп. Виртуелниот пилотската кабина (VC) е целосно моделирани во HD со 3D рускиот калибри.

Руската Add-ons се едни од најдобрите кои постојат и тоа не е за ништо, руски програмери / моделари сакам реализмот и детали, на нашите радост.

Тоа е императив да го прочитате документација пред да се извршат лет (лет секогаш започнува мотори надвор), И за среќа документацијата е на англиски / руски.

Ова е комплетен пакет со сопствени звуци, HD VC, обичај мерачи, прирачник, 14 repaints и многу повеќе.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ, да се советува за време на летот ако се префрлите на друг авион FSX ќе се сруши, па ве молам, размислете дека еднаш во лет, не можете да се префрлите без да паѓате. Сепак, квалитетот на додатокот ги надминува непријатностите.

Repaint вклучени Аерофлот, Ер претпријатија Bryansk, S7, KrasAir, UTAir, Живот, узбекистански, Јамал, закачка служба, Сухој, Полска воздухопловните сили, Газпром, Чехословачка ерлајнс, Узбекистан Ервејс.


На Јаковлев Јак-40 е мала три мотори регионални транспортни авиони на советското општество и руски Јаковлев. Неговиот прв датум на летот на 1966. Тоа е овластена во септември 1968 со Аерофлот.

Максимална брзина: 550 км / ч
Тежина: 9400 кг
Должина: 20 m
Одалеченост преоден 1 800 км
Распон на крилја: 25 m
единица трошок: 60 000 да 210 000 долари
Првиот лет: Октомври 21, 1966

видео Вовед
Screenshot-

fsx 2015-09-09 01-51-38-91fsx 2015-09-09 01-52-28-69fsx 2015-09-09 01-53-45-50fsx 2015-09-09 01-54-47-31fsx 2015-09-09 02-00-34-06fsx 2015-09-09 02-00-46-35fsx 2015-09-09 02-01-30-60fsx 2015-09-09 02-03-02-99fsx 2015-09-09 02-03-11-03Јаковлев закачка 40 пилотската кабина од hyppthe d67dlpvyak40 Аристотел 16
 • Автор: Игор Супрунов (Супранов Дизајн) FSX пакет од Андреј Виноградов
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 250 MB
 • Превземања 16 748
 • Креиран -09 09 2015-
 • Променето -09 09 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FSX SP2 + FSX-СЕ
 • Превземи
 • Автор: Игор Супрунов (Супранов Дизајн) FSX пакет од Андреј Виноградов
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици