јазици

Noratlas Nord 2501 FSX & P3D Верзија + ажурирање и 1 2 + фикс

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 248 MB
 • Превземања 14 908
 • Креиран -14 09 2015-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Пројет Норатрас (Жан-Франсоа Мартин и Гилберт Милас)
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ажурирано на 30 / 08 / 2017: Сега е компатибилно со Prepar3D v4, нова верзија на автоматска инсталатор 10
Конечно тука е, високоочекуваниот француски авион North 2501 произведен од Nord Aviation. Овој висок квалитет додаток за FSX or P3D е креиран од Проект Норталас, француски тим на Jeanан Франсоа и Мартин Гилберт Милас, сеопфатниот прирачник е исто така на француски јазик. Овој пакет вклучува 4 модели и 11 прекривки, вклучувајќи 2501 North 27, No. 18, No. 105, No. 105-LTG + 09 62_53, Tonkin 1954, AND 1 / 64 Béarn, North HAF, Montana DNRC NXNXX години, LTG GA 7549 + 50.

Вклучува и виртуелни пилотската кабина (VC) + многу детални кабина моделирани во 3D, 2D панел, сопствени звуци, 3D мерачи, убава ноќ текстури, анимации, чад, ефекти, процедури итн

Северна 2501 Noratlas обично се нарекува, е француски воен транспортен авион. Тоа е два мотора високо крило близнак бум, произведени од страна на Nord воздухопловство во доцните 1940s вграден малку повеќе од 400 копии, некои се наменети за државните превоз на патници, тоа беше се користи од страна на десет земји до крајот на 1990s.

23182-nora-lw-3-packzip-11-lw-53-08-6fsx2013 01 3120 46 03 67fsx 2015-09-14 19-04-48-91fsx 2015-09-14 19-05-09-72fsx 2015-09-14 19-21-05-24fsx 2015-09-14 19-21-43-05fsx 2015-09-14 19-22-29-09fsx 2015-09-14 19-23-16-20fsx 2015-09-14 19-23-30-73fsx 2015-09-14 19-24-19-20
 • Автор: Пројет Норатрас (Жан-Франсоа Мартин и Гилберт Милас)
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 248 MB
 • Превземања 14 908
 • Креиран -14 09 2015-
 • Променето -14 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Пројет Норатрас (Жан-Франсоа Мартин и Гилберт Милас)
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици