јазици

Аеро командант колекција пакет FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 73.7 MB
 • Превземања 17 057
 • Креиран -01 10 2015-
 • Променето -29 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Скот Томас, Андре Фолкерс и многу повеќе
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Освежено на 16 / 02 / 2018: Милтон Шупе нуди FSX мајчин конверзија на сите модели, Компатибилност со 100% Prepar3D v4 +, поправа некои грешки.
Овој висококвалитетен пакет инсталира вкупно пет различни варијанти на Aero Designs Commander (500 / 520 / 540A (HC) / 680 Super и Rockwell Commander Shrike), како и два товарни (AC500 и AC520) за вкупно 21 repaints .

Секој модел има своја виртуелна кабина со својата кабина 3D, вклучувајќи реални звуци, сопствени мерачи, анимации итн.
Аеро командант колекција пакет FSX P3D 1Аеро командант колекција пакет FSX P3D 2Аеро командант колекција пакет FSX P3D 3Аеро командант колекција пакет FSX P3D 4Аеро командант колекција пакет FSX P3D 5Аеро командант колекција пакет FSX P3D 6Аеро командант колекција пакет FSX P3D 7Аеро командант колекција пакет FSX P3D 8Аеро командант колекција пакет FSX P3D 9Аеро командант колекција пакет FSX P3D 10Аеро командант колекција пакет FSX P3D 11Аеро командант колекција пакет FSX P3D 13Аеро командант колекција пакет FSX P3D 14Аеро командант колекција пакет FSX P3D 17Аеро командант колекција пакет FSX P3D 18Аеро командант колекција пакет FSX P3D 19Аеро командант колекција пакет FSX P3D 21Аеро командант колекција пакет FSX P3D 22Аеро командант колекција пакет FSX P3D 23
 • Автор: Милтон Шупе, Скот Томас, Андре Фолкерс и многу повеќе
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 73.7 MB
 • Превземања 17 057
 • Креиран -01 10 2015-
 • Променето -29 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Скот Томас, Андре Фолкерс и многу повеќе
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици