јазици

Аеро L-29 Delfin FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 29.6 MB
 • Превземања 6 445
 • Креиран -21 04 2016-
 • Променето -29 08 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
 • Превземи
 • Автор: Тим "Прасе" Конрад, MDLX напишан од LLS, репакс од Шејн Рајли
Добар додаток од Тим Конрад конвертира во FSX or P3D од Шејн Рили. Врвен 3D модел со VC, 8 боја.

Чешката Аеро Л-29 Делфин Џет тренер прв пат полета во 1959. Со текот на времето во текот 3000 биле изградени, и служеше како стандард (освен Полска) Варшавскиот пакт тренер во Чехословачка, СССР, Источна Германија, гладен, Бугарија и Романија thoughout на "60 е да се" 80 е. L-29 отиде за да послужи во Сирија, Индонезија, Уганда, Египет, Ирак, Мали, Гвинеја Република и Авганистан, беа некои се уште служи. Еден добар број на матични книги во неколку земји.
Име код НАТО "Маја"
 • Автор: Тим "Прасе" Конрад, MDLX напишан од LLS, репакс од Шејн Рајли
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 29.6 MB
 • Превземања 6 445
 • Креиран -21 04 2016-
 • Променето -29 08 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 (не P3Dv4)
 • Превземи
 • Автор: Тим "Прасе" Конрад, MDLX напишан од LLS, репакс од Шејн Рајли

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици