јазици

Конкордија RW преработена верзија FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 143 MB
 • Превземања 41 675
 • Креиран -07 01 2017-
 • Променето -12 01 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX-Стр + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Либарго Гузман, Дитмар Лолејт, Филип Валарт, Џон Хеннибал, Чарлс Овенс, Келвин Кебле, ажурирање на Андирито
Ревизија 2017 на Конкорд (модел направен од Либарго Гузман), многу подобрувања направени на панелот 2D, некои нови функции, поправени грешки. Целосен пакет (модел + VC + панел 2D + звук + пренеси Ер Франс и Бритиш ервејс) внимателно прочитајте ја документацијата за комплетна листа на промени и упатства.

Старт на моторот
------------------
За рачно активирање на моторите мора да имате:

Рачна сопирачка (во собата)
Батерија (вклучено)
Авионика (On)
Надворешно напојување (вклучено)
Сите пумпи за гориво (вклучено)
Исклучување на горивото (отворен)
Главното палење (вклучено)
Стартер (On)

Кога моторот работи, треба да имате:

Генератори (On)
Грејачи за гориво (On)
Engine Anti Ice (On)
Пито (On)

fsx 2d панел конкорд
 • Автор: Либарго Гузман, Дитмар Лолејт, Филип Валарт, Џон Хеннибал, Чарлс Овенс, Келвин Кебле, ажурирање на Андирито
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 143 MB
 • Превземања 41 675
 • Креиран -07 01 2017-
 • Променето -12 01 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX-Стр + FSX-СЕ + P3D v1. * v2 v3 да се тестира во ред
 • Превземи
 • Автор: Либарго Гузман, Дитмар Лолејт, Филип Валарт, Џон Хеннибал, Чарлс Овенс, Келвин Кебле, ажурирање на Андирито

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици