јазици

Илушин Ил-76 MD FSX & FSX-Стама верзија 2

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 108 MB
 • Превземања 23 418
 • Креиран -28 03 2017-
 • Променето -05 06 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1
 • Превземи
 • Автор: Илија Куликов (Monumentum), Кирил Коновалов, Денис Урбан
Еве го Илиушин Ил-76 MD за FSX од многу висок квалитет, виртуелен пилотски кабина целосно моделиран со мерачи во 3D и текстури HD, извонредна работа! Целосен пакет.

За уште поцелосно верзија FS2004 Кликни тука

(Име на НАТО известување: Кандид) Иљушин Ил-76 е мулти-цел четири моторот turbofan стратешки авион дизајниран од страна на дизајнот биро Иљушин на Советскиот Сојуз. За прв пат беше планиран како комерцијални товарен брод во 1967, како замена за Антонов Ан-12. Тоа беше дизајниран за да овозможи тешка машинерија на далечинскиот управувач, слабо служи области. Воени верзии на Ил-76 биле широко се користи во Европа, Азија и Африка, вклучувајќи употреба како гориво воздушни танкери или командниот центар.

Ил-76 е нашироко услуги како комерцијална товарен брод рампата за испорачани товар, особено за необично големина поголема или тешки предмети не може да се врши на друг начин. Тоа е исто така се користи како превоз за одговор при катастрофи за цивилна евакуација, како и за хуманитарна помош и помош при катастрофи низ целиот свет. Поради неговата способност да работат од земјен писти, тоа е корисно во неразвиени подрачја. Специјализирани модели исто така се произведува воздушни противпожарни и нула-G обука .. (Википедија)

ВАЖНО: за Иљушин II-76 да работи правилно и да се избегне грешки "не може да се вчита мерачи /sc_acc.dll" тоа е императив да ги преземете и инсталирате најновата верзија на мерачот KLN90B, инсталирањето на оваа Мерач потребно е само еднаш во текот на симулатор.

Кликнете на линкот подолу за да го симнете на мерачот.

http://fscaptain.net/downloads/KLN90B-FSX-P3D.zip

Во моментов, не постои документација, освен онаа во Русија, кој можете да го преземете тука Manual335-Il76.zip (25.8 MB).

fsx 2017 03 28 13 55 43 44fsx 2017 03 28 14 06 05 83fsx 2017 03 28 14 06 19 76fsx 2017 03 28 14 07 55 75fsx 2017 03 28 14 08 19 85fsx 2017 03 28 14 08 49 78fsx 2017 03 28 14 08 57 84
 • Автор: Илија Куликов (Monumentum), Кирил Коновалов, Денис Урбан
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 108 MB
 • Превземања 23 418
 • Креиран -28 03 2017-
 • Променето -05 06 2017-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Port-Over не е компатибилен P3Dv4
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3D v1
 • Превземи
 • Автор: Илија Куликов (Monumentum), Кирил Коновалов, Денис Урбан

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици