јазици

Convair модел 7002 XF-92A FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 250 MB
 • Превземања 4 603
 • Креиран -27 08 2018-
 • Променето -27 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Рик Макинтош, Брајан Алексон, Скот Томас, Ханс-Јоерг Нагеле, Јан Розенберг, Најџел Ричардс, Пилот Слика од Јан Висер и текстури на Тир од Мајк Кели
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ова е првиот авион на американската делта-крила, кој го направи својот прв лет во април 1948, Convair XF-92 требаше да стане борбен авион и понатаму е експериментален проект, моделот 3D за овој додаток е со многу добар квалитет, виртуелната пилотска кабина е возвишена со реални мерачи и 3D клипови и звуците се совршени. Ефектите на "после-горилникот" се исто така многу убави. Содржи четири текстури. Компатибилен Prepar3D v4 +

ВАЖНО: XMLTools мора да бидат инсталирани за да можат ефектите на "G" и "AoA" да работат.

XMLTools за FSX/P3D не v4:
https://www.fsdeveloper.com/forum/resources/xmltools-2-0-installer.150/

XMLTools за P3Dv4:
https://www.fsdeveloper.com/forum/resources/xmltools64-for-p3d-v4-v1-0.197/

Convair XF-92 беше првиот американски делта-крило авион. Првично замислен како локален одбранбен пресретнувач, дизајнот подоцна беше класифициран чисто експериментален. Сепак, нејзиниот соодветно преработен дизајн го натерал Конваир да го користи делтата крило на голем број модели, меѓу кои и Делта Ким F-102, Делта Дарт F-106, B-58 Hustler, Sea Dart од морнарицата F2Y, како и како експериментален XFY. (Википедија)

Convair модел 7002 XF 92A FSX P3D 1Convair модел 7002 XF 92A FSX P3D 2Convair модел 7002 XF 92A FSX P3D 3Convair модел 7002 XF 92A FSX P3D 4Convair модел 7002 XF 92A FSX P3D 5Convair модел 7002 XF 92A FSX P3D 6Convair модел 7002 XF 92A FSX P3D 7
 • Автор: Милтон Шупе, Рик Макинтош, Брајан Алексон, Скот Томас, Ханс-Јоерг Нагеле, Јан Розенберг, Најџел Ричардс, Пилот Слика од Јан Висер и текстури на Тир од Мајк Кели
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 250 MB
 • Превземања 4 603
 • Креиран -27 08 2018-
 • Променето -27 08 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Милтон Шупе, Рик Макинтош, Брајан Алексон, Скот Томас, Ханс-Јоерг Нагеле, Јан Розенберг, Најџел Ричардс, Пилот Слика од Јан Висер и текстури на Тир од Мајк Кели
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици