јазици

Бериев Би-200 пакет FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 61.1 MB
 • Превземања 4 786
 • Креиран -06 11 2018-
 • Променето -06 11 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модел на Масимо Таколи, VC Адаптација на панели и мерачи од Филип Валарт, Звуци од Предаториус
Во Rikoooo сакаме руски авиони и ние никогаш не се уморни, тука е убав додаток на компатибилен меѓу другите со Prepar3D v4. Овој бомбардер по име Бериев Бе-200 ефикасно учествуваше во борбата против гигантските шумски пожари на летото 2010 во Русија, но и во Грција, Израел и Португалија. Вклучено со шест препарати, звуци, виртуелниот кокпит на Ербас АКСНУМКС.

Бериев Бе-ХНУМКС "Алтаир" е амфибиски водомер кој го направи руската компанија "Бериев авиони".

Бериев биде 200 пакет fsx p3d 1Бериев биде 200 пакет fsx p3d 2Бериев биде 200 пакет fsx p3d 3Бериев биде 200 пакет fsx p3d 4Бериев биде 200 пакет fsx p3d 5Бериев биде 200 пакет fsx p3d 6Бериев биде 200 пакет fsx p3d 7Бериев биде 200 пакет fsx p3d 8
 • Автор: Модел на Масимо Таколи, VC Адаптација на панели и мерачи од Филип Валарт, Звуци од Предаториус
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 61.1 MB
 • Превземања 4 786
 • Креиран -06 11 2018-
 • Променето -06 11 2018-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Модел на Масимо Таколи, VC Адаптација на панели и мерачи од Филип Валарт, Звуци од Предаториус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици