јазици

English Electric Canberra B-57B FSX & P3D

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 69.5 MB
 • Превземања 4 620
 • Креиран -26 06 2019-
 • Променето -26 06 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Оригинален модел на Алфаим / Виртавиа. FSX мајчин MDL X конверзија од Хенк Шујтмејкер. Пакет од Дени Гарние
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Исклучителна Канбера Б-ХНУМКС модел на Алфамим / Виртавија, потоа претворена во мајчин јазик FSX формат од Henk Schuitemaker во 2015. Овој додаток е поранешен Payware од Alphasim кој стана Freeware во 2008. Ви благодариме и на Дени Гарние за создавање на овој пакет. Некои корекции ги направи Rikoooo со FS Panel Studio за членовите на Rikoooo.

Вклучува седум ливреи, сопствен ВЦ, сопствени звуци и листа за проверка

Англиски Електрични Канбера Б 57B FSX P3D 1Англиски Електрични Канбера Б 57B FSX P3D 2Англиски Електрични Канбера Б 57B FSX P3D 3Англиски Електрични Канбера Б 57B FSX P3D 4Англиски Електрични Канбера Б 57B FSX P3D 5Англиски Електрични Канбера Б 57B FSX P3D 6Англиски Електрични Канбера Б 57B FSX P3D 7Англиски Електрични Канбера Б 57B FSX P3D 9Англиски Електрични Канбера Б 57B FSX P3D 10Англиски Електрични Канбера Б 57B FSX P3D 14Англиски Електрични Канбера Б 57B FSX P3D 15Англиски Електрични Канбера Б 57B FSX P3D 16Англиски Електрични Канбера Б 57B FSX P3D 17Англиски Електрични Канбера Б 57B FSX P3D 18
 • Автор: Оригинален модел на Алфаим / Виртавиа. FSX мајчин MDL X конверзија од Хенк Шујтмејкер. Пакет од Дени Гарние
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 69.5 MB
 • Превземања 4 620
 • Креиран -26 06 2019-
 • Променето -26 06 2019-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • MDL Мајчин FSX и / или P3D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10.5
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
 • Превземи
 • Автор: Оригинален модел на Алфаим / Виртавиа. FSX мајчин MDL X конверзија од Хенк Шујтмејкер. Пакет од Дени Гарние
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици